NABÓR 2019

DLA KLASY ARCHITEKTONICZNEJ PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

KLASA DLA ARCHITEKTÓW I HUMANISTÓW

Profil architektoniczny po szkole podstawowej to nowa propozycja dla uczniów łącząca tradycyjny profil humanistyczny z matematyką, potrzebną każdemu w XXI wieku, gdzie zajęcia z podstaw rysunku mogą być przygotowaniem do studiów związanych z szeroko rozumianym projektowaniem również w zakresie architektury. Mogą one także budować wrażliwość przestrzenną niezwykle pomocną na wielu kierunkach studiów. Rozszerzona matematyka będzie przydatna zarówno humanistom (obowiązkowa matura z matematyki) jak i uczniom o zainteresowaniach ścisłych i architektonicznych. Rozszerzony język polski z elementami historii sztuki i wiedzy o kulturze to niezbędna wiedza dla uczniów traktujących architekturę jako szersze spojrzenie na jej aspekt kulturowy. Język polski i matematyka będą nauczane autorskim programem nauczania opracowanym przez nauczycieli z uwzględnieniem potrzeb uczniów. Ponadto prowadzone będą cykliczne warsztaty historyczne jako dodatkowa, nieobowiązkowa oferta edukacyjna.