I LO w Ostrowie Wielkopolskim

im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego

I Liceum Ogólnokształcące

Rok załołożenia 1845

ul. Gimnazjalna 9
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel. (62)736 62 91, (62)591 83 32
liceum@1liceum.edu.pl
1lo.ostrowwielkopolski@gmail.com

Aktualności

Nasi zwycięzcy ogólnopolskiego konkursu

Etiudy filmowe, poświęcone politykowi i działaczowi społecznemu Bolesławowi Srockiemu oraz harcmistrzowi Lechowi Ziemskiemu, wygrały w tym roku ogólnopolski konkurs.

Konkurs zorganizowany został przez Muzeum Historii Polski przy współpracy Fundacji Banku Zachodniego WBK i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 27 listopada 2013 r. w warszawskim Kinie Iluzjon.

„Mistrz i uczeń – wychowanie w II RP" to projekt edukacyjny, którego głównym celem jest zachęcenie młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do odnajdywania i opisywania historii wychowawców żyjących, działających w okresie II RP.

W tym roku na konkurs wpłynęło aż 200 prac. Jury w składzie: Maciej Drygas – przewodniczący jury, Eliza Dzwonkiewicz, dr Marek Deszczyński, Paweł Woldan, Gabriela Sierocińska-Dec wybrało 6 najlepszych prac w dwóch kategoriach – szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Autorzy tych prac wzięli następnie udział w warsztatach filmowych organizowanych przez Łódzką Szkołę Filmową. We współpracy ze studentami szkoły powstały etiudy filmowe, które były przedmiotem oceny kolejnego etapu projektu.

Podczas uroczystej gali konkursu, która odbyła się 27 listopada 2013 r. w warszawskim Kinie Iluzjon ogłoszono wyniki II etapu konkursu. Jury postanowiło przyznać dwie równorzędne pierwsze nagrody, a jedną z nich:

- Zespołowi z I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim w składzie: Daria Cegiełka, Michalina Ruch – pod opieką Piotra Grabarza za etiudę „Siwy Sokół" (zdjęcia: Jakub Stolecki, montaż: Filip Lisowski).

   | 28.11.2013 | www.rp.pl |