Rok załołĽenia 1845

Fotorelacja z Drzwi Otwartych

Podczas dwóch Dni Otwartej Szkoły w I LO licznie przybyli gimnazjaliści mogli zapoznać się z ofertą Szkoły na rok 2016/2017. Przedstawiciele uczniów I LO przybliżali zwiedzającym zakamarki i tajniki szkolnej rzeczywistości. Kandydaci mieli możliwość porozmawiania z Dyrekcją oraz nauczycielami, którzy odpowiadali na pytania związane z rekrutacją i wyborem odpowiedniego profilu.

W trakcie Dni Otwartych w I LO zorganizowano w reprezentacyjnej auli szkoły koncerty zespołów młodzieżowych, solistów, programy kabaretowe, szkolny pokaz mody, wystawy dotyczące ponad 170-letniej historii szkoły oraz absolwentów I LO-patronów ostrowskich ulic. Ponadto gimnazjaliści mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności gry w szachy, w pokazie walki na palcaty, zabawach językowych z zakresu j. niemieckiego, j. angielskiego, j. włoskiego i j. rosyjskiego, konkursie o literaturze fantastycznej czy sztuce kaligrafii.

Oprócz tego odbywały się warsztaty rysunku (nie tylko dla kandydatów profilu matematyczno-architektonicznego), obserwacje mikroskopowe, doświadczenia fizyczne, produkcja kremu nawilżającego oraz degustacja różnych odmian herbaty połączona z wykładami na temat ich właściwości zdrowotnych. W ofercie promocyjnej szkoły w tych dniach można było skorzystać z warsztatów z ekonomii, komunikacji i logiki, pokazów robotów z wykorzystaniem zaawansowanej technologii robotyki, prezentacji filmów z ćwiczeń terenowych z geografii, wystaw literackich, prac walentynkowych w j. łacińskim czy stworzenia dzieł artystycznych na miarę M. Anioła i van Gogha.

O kondycję sportową zadbano w sali gimnastycznej, gdzie zostały przygotowane zajęcia z tańca, aerobiku, siatkówki, koszykówki i piłki nożnej.

A. Bielawna

Fotografie Józef Pietrzak.